Canlı renkler kullanmak evin enerjisini yükseltirken, pastel ve soft tonlar dinginlik, sakinlik ve huzur verir. Pastel tonların doğru kullanımı ile evinizi huzur ve mutlulukla dekore edebilirsiniz.

Pastel tonlar, İskandinav ve Country iç mekan stillerine en çok yakışan renklerden. Bu iki zarif dekorasyon stilinde pastel renkleri kullanmak, stilinizi güçlendirmenize yardımcı olur. Özellikle Country stile sahip salonunda, pastel tonlar kullanarak masalsı bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz.

Duvar Kâğıdı Seçimi 

Duvar boyanızı pastel renklerde seçmek yerine, bu tonlarda duvar aksesuarları tercih etmeye özen gösterebilirsin. Örneğin; pastel tonlarda tablolar, çerçeveler, duvar kağıtları gibi tamamlayıcı parçalar kullanabilirsiniz. Eğer belli bir alanda duvar kâğıdı kullanmak isterseniz, kalan duvarlarında pastel ya da kontrast renklerdeki duvar boyaları tercih ermeye dikkat etmelisiniz. 

Aydınlatma Tercihleri

Pastel tonları ortaya çıkarmak için sıcak renkli ışığa sahip aplik ve lambader gibi aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Sade ve minimalist bir dekorasyon stiline sahipsen zıt renklerde, geometrik tasarımlara sahip avizeler kullanabilirsiniz.

Perde Seçimi 

Pastel tonlara sahip perdelerin, koltuk takımlarınızın rengine yakın bir tonda olmasına dikkat etmelisiniz. Hareket katmak veya kontrast oluşturmak istersen desenli ve zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca tavana yakın mesafeden başlayan uzun perdeler ile odanızın daha yüksek tavanlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir