Dekorasyon tarzınız ile küçük ve dar mekanları daha geniş ve ferah bir alana dönüştürebilirsiniz. 

İşte salonunuzu daha geniş göstermenizi sağlayan tüyolar. 

Gün Işığı ve Aydınlatma Tercihi 

Küçük mekanlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri doğru aydınlatma seçimidir. Spot ışıkların küçük mekanları daha büyük gösterdiği için önceliğinizi spot aydınlatmalara verebilirsiniz. Doğal ışıktan faydalanabilmek içinse açık renkli fon perdeler ve pastel tonlarda ya da krem tonlarında bir tül perde ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Doğru Renk Kullanımı

Küçük salonlarda açık ve parlak renkler tercih ederek, mekanının daha geniş ve ferah algılanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer koyu renkten vazgeçemiyorsanız, sadece vurgulamak istediğin belirli alanlarda koyu renk tercih ederek salonunuzun alanını daraltmaktan kaçınabilirsiniz. 

Minimal Tasarımlara Öncelik Verin 

Koltuk seçimi en önemli noktalardan biridir. Her salon tipi için önemli olan koltuk tercihinde sizin daha özenli olmanız gerekmektedir. Köşe Koltuk tercih ederek hem alanını daha verimli kullanabilir hem de rahat ve konforlu bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz koltuğun alanı daraltmayan, minimal ölçülerde olmasına dikkat edin.

Uygun Aksesuar ve Tamamlayıcı Parçalar Tercih Edin 

 Tv ünitesi, orta sehpa ya da puf gibi tamamlayıcı parçaları, geçişleri engellemeyecek, mekanı daraltmayacak ölçülerde seçmeli ve yerleştirmelisiniz. Yemek masası koymayı düşünüyorsanız fonksiyonel, açılır bir yemek masası tercih ederek alandan kazanabilir ve misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Küçük alanları geniş göstermenin bir diğer yolu ise ayna kullanmak. Aynayı pencere kenarına yerleştirerek gün ışığını daha çok yansıtabilir ve daha ferah bir mekan algısı yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir